Zamknij

Makabryczne odkrycie w przesyłce z Kanady. Zamiast przypraw w puszce były ludzkie prochy

PAP
08.11.2021 15:10
przesyłka z ludzkimi prochami
fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Ludzkie prochy zamiast przypraw były w przesyłce nadanej z Kanady do Chociwla (woj. zachodniopomorskie), do której dotarli funkcjonariusze służby celno-skarbowej. - Wewnątrz puszki znajdował się worek foliowy z szarym proszkiem – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

Ludzkie prochy znajdowały się w paczce, w której miały być przyprawy. O nietypowej zawartości przesyłki poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.

- W paczce znajdowała się plastikowa puszka z informacją o imieniu i nazwisku zmarłego, dacie i numerze kremacji oraz nazwie domu pogrzebowego. Wewnątrz puszki znajdował się worek foliowy z szarym proszkiem – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

Chociwel. Ludzkie prochy w paczce zamiast przypraw

Jak przekazała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej, "funkcjonariusze służby celno-skarbowej, którzy kontrolowali przesyłkę, byli bardzo zdziwieni rodzajem substancji".

Według informacji zawartych w deklaracji celnej w paczce miały znajdować się przyprawy. Zadeklarowana wartość przesyłki wyniosła 40 dolarów kanadyjskich.

- Paczka miała trafić do odbiorcy w Chociwlu (zachodniopomorskie - red.). Prawdopodobnie nadawca chciał obejść restrykcyjne przepisy dotyczące sprowadzania zwłok do Polski – poinformowała Brzoza.

W związku z podejrzeniem nielegalnego przywozu prochów ludzkich w przesyłce sprawę przekazano do Komisariatu Policji Szczecin.

Krajowa Administracja Skarbowa
fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Krajowa Administracja Skarbowa
fot. Krajowa Administracja Skarbowa

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C