Zamknij

Matka zamordowała dwuletniego synka. „Przyznała się do uduszenia”

17.03.2020 17:36
Policja
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Morderstwo dwuletniego chłopca w Chodzieży w województwie wielkopolskim. 21-letnia kobieta przyznala się do uduszenia swojego syna. Kobieta razem ze swoim partnerem odpowie też za znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. 21-latce grozi dożywocie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii w Chodzieży doszło w nocy z czwartku na piątek. Około godziny 1 w nocy w piątek policjanci otrzymali informację o śmierci 2-letniego chłopca. - Na miejscu była nietrzeźwa matka dziecka oraz jej konkubent – powiedziała asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej policji.

21-latka i jej o rok starszy partner zostali zatrzymani.

Obydwoje usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad synem od kwietnia ub. roku do marca. Kobiecie przedstawiono także zarzut zabójstwa swojego dziecka poprzez uduszenie

- przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Dodał, że podejrzani złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do winy.

Zobacz także

Decyzją sądu para została aresztowana na trzy miesiące. Według informacji chodzieskiej policji rodzina nie miała założonej niebieskiej karty. Za znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 10 lat więzienia. Za zabójstwo grozi kara od lat 8 więzienia, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie.

RadioZET.pl/PAP