Zamknij

Uszkodził hamulce w aucie szefa. bo...nie dostał podwyżki

09.07.2019 13:02
Policja
fot. chojnice.policja.gov.pl

Pracownik jednej z chojnickich firm przeciął przewody hamulcowe oraz odkręcił część śrub w kole samochodu swojego szefa. Wszystko dlatego, że jego zdaniem za mało zarabiał. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. 

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach na początku zeszłego tygodnia przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu. Pokrzywdzony poinformował mundurowych, że w krótkim czasie dwukrotnie ktoś uszkodził mu przewody hamulcowe oraz przewody wspomagania kierowniczego, a także odkręcił trzy szpilki mocujące koło pojazdu. Straty powstałe w osobowym aucie zostały wycenione na ponad 1300 złotych.

Zobacz także

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, przez kilka dni sprawdzali wszystkie przyjęte wersje zdarzenia i badali kolejne wątki. Praca policjantów szybko pozwoliła wytypować podejrzewanego o te przestępstwa, a  przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. Zatrzymano współpracownika zgłaszającego. Okazało się, że mężczyzna był niezadowolony z otrzymywanych pieniędzy za pracę.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

W toku prowadzonych czynności policjanci  zbierając materiał dowodowy, podczas przeszukania, w domu zatrzymanego zabezpieczyli narzędzia, którymi najprawdopodobniej przecinał przewody oraz szpilki, które odkręcił z tylnego koła pojazdu 60-letniego mieszkańca gminy Brusy. Zabezpieczone przedmioty będą stanowiły dowód w prowadzonej sprawie.

Zobacz także

Podejrzany przyznał się do przedstawionego zarzutu i wyjaśnił, że jego zachowanie było spowodowane chęcią zemsty. Prokurator zastosował wobec 34-letniego mieszkańca gminy Brusy środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenie mienia grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd

RadioZET.pl/chojnice.policjja.gov.pl