Chory na raka mózgu 6-latek z Poznania potrzebował 2 mln złotych. Bliscy zorganizowali zbiórkę

Redakcja
11.12.2017 17:17
Chory na raka mózgu 6-latek z Poznania potrzebował 2 mln złotych. Bliscy zorganizowali zbiórkę
fot. Siepomaga.pl

6-latek z Poznania otrzymał wyjątkowy prezent w dniu Mikołajek, bowiem udało się zebrać dla niego wymagane 2 mln złotych na leczenie nowotworu mózgu. Na stronie fundacji Siepomaga.pl pieniądze wpłaciło ponad 80 tys. osób.

Zagłosuj

Wspomogłeś kogoś potrzebującego w mijającym 2017 roku?

Liczba głosów:

Tymek Klimaszewski choruje na nowotwór mózgu. Ostatnią szansą na ratunek dziecka jest kosztowne leczenie w Nationwide Childrens w Stanach Zjednoczonych. Rodzice nie dysponowali kwotą aż 2 mln złotych, niezbędną do opłacenia leczenia, więc zorganizowali zbiórkę.

2 mln złotych na leczenie w USA

Efekt przerósł wymarzone oczekiwania bliskich Tymka. Udało się zebrać cała kwotę, dzięki czemu chłopiec może polecieć do kliniki w USA. W zbiórkę zaangażowały się tysiące osób. W minioną niedzielę w Parku Wieniawskiego w Poznaniu były mistrz Polski w snowboardzie Artur Rajewski na przywiezionym ze Szwajcarii śniegu zorganizował Snow Piknik, na którym udało się zebrać 80 tys. złotych w niecałe trzy godziny.

Prezent na Mikołaja

Wymaganą kwotę udało się zebrać w dniu św. Mikołaja. To najlepszy prezent, jaki Tymek mógł dostać. Jak podaje portal Gazeta.pl, wylot na leczenie zaplanowany jest na środę 13 grudnia. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazezta.pl/strz