19-latka pobiła trzymiesięcznego synka. Chłopczyk walczy o życie

Redakcja
08.05.2018 11:28
19-latka pobiła trzymiesięcznego synka. Chłopczyk walczy o życie
fot. Shutterstock

Chorzowscy policjanci zatrzymali 19-latkę, która pobiła swojego niespełna trzymiesięcznego syna. Według policji nie był to odosobniony przypadek. Stan niemowlęcia lekarze określają jako ciężki.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura ma wkrótce zdecydować, czy wystąpi do sądu z wnioskiem o aresztowanie kobiety. Rzecznik chorzowskiej komendy Sebastian Imiołczyk powiedział we wtorek PAP, że w minioną sobotę 19-latka zgłosiła się do lekarza ze swoim dzieckiem, mówiąc, że jej synek gorączkuje.

19-latka pobiła trzymiesięcznego synka

Lekarka, która badała dziecko, natychmiast wezwała pogotowie. Niemowlę trafiło najpierw do chorzowskiego szpitala pediatrycznego, a później do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. O dziecku, którego obrażenia wskazują na to, że mogło być ofiarą przemocy, został powiadomiony dyżurny chorzowskiej komendy.

Powiadomieni o pobitym dziecku kryminalni ustalili, że w chwili zdarzenia dzieckiem opiekowała się jego matka. Ma ona partnera, ale wszystko wskazuje na to, że dziecko zostało pobite, gdy mężczyzny nie było w domu — wyjaśnił aspirant Imiołczyk.

Według informacji przekazanej policjantom przez lekarzy stan dziecka jest ciężki, ale stabilny.

Zobacz także

Kobieta została zatrzymana. — Zebrany materiał dowodowy potwierdził przypuszczenia śledczych, że nie był to odosobniony przypadek, kiedy to kobieta znęcała się nad swoim dzieckiem — wskazał policjant.

Na wtorek zaplanowano przesłuchanie kobiety i podjęcie decyzji w sprawie stosowania wobec niej środków zapobiegawczych. Według policji będzie odpowiadała prawdopodobnie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim synkiem oraz spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może za to grozić do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/DG