Zamknij

19-latka podejrzana o usiłowanie zabójstwa synka. Sąd podjął decyzję

Redakcja
09.05.2018 13:17
Policja
fot. Śląska policja

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-latkę z Chorzowa podejrzaną o usiłowanie zabójstwa swego trzymiesięcznego synka i spowodowania u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dziecko w miniony weekend trafiło w ciężkim stanie do szpitala.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Kara dożywocia za próbę zabójstwa niemowlęcia?

Liczba głosów:

Informację o uwzględnieniu wniosku śledczych o aresztowanie kobiety przekazał w środę PAP rzecznik chorzowskiej policji asp. Sebastian Imiołczyk. Kobieta poza usiłowaniem zabójstwa jest podejrzana również o znęcanie się nad córką, która ma nieco ponad rok.

Jak podał we wtorek zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Chorzowie Cezary Golik, Ewa L. podczas przesłuchania nie przyznała się do winy. Treści jej wyjaśnień prokuratorzy nie zdradzają.

19-latka pobiła trzymiesięcznego synka

Jak mówił wcześniej Imiołczyk, w minioną sobotę 19-latka zgłosiła się do lekarza z dzieckiem, mówiąc, że jej synek gorączkuje. Dziecko miało widoczne obrażenia i lekarka, która je badała, natychmiast wezwała pogotowie.

Niemowlę trafiło najpierw do chorzowskiego szpitala pediatrycznego, a później do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. O pobitym dziecku zostali powiadomieni policjanci. Ustalili, że w chwili zdarzenia dzieckiem opiekowała się jego matka. Ma ona partnera, ale wszystko wskazuje na to, że dziecko zostało pobite, gdy mężczyzny nie było w domu.

Zobacz także

Według informacji przekazanej policjantom przez lekarzy stan dziecka jest ciężki, ale stabilny. Jak podał prok. Golik, chłopczyk ma obrażenia w obrębie twarzoczaszki. Kobiecie może grozić nawet kara dożywocia.

RadioZET.pl/PAP/DG