Zamknij

Gniazdo szerszeni strącił mężczyzna, który spadł z 10. piętra. Owady pogryzły ratowników

16.08.2021 17:59
Gniazdo szerszeni
fot. Elya Vatel/Shutterstock (ilustracyjne)

Mężczyzna w niedzielę wypadł z dziesiątego piętra w bloku w Chorzowie (woj. śląskie). Upadł na drzewo i strącił gniazdo szerszeni. Owady zaatakowały ratowników i policjantów, którzy nieśli pomoc poszkodowanemu 35-latkowi.

Policja w Chorzowie podała, że do serii niefortunnych zdarzeń doszło w niedzielę po południu. Jak podał serwis Mojchorzow.pl, z bloku przy ul. Ryszki z 10. piętra wypadł 35-letni mężczyzna. Śledczy ustalają, czy była to próba samobójcza albo nieszczęśliwy wypadek

Mężczyźnie udało się spaść na siatkę przemysłową. To prawdopodobnie dzięki temu udało mu się przeżyć upadek z tak dużej wysokości.

Szerszenie zaatakowały ratowników i policjantów

35-latek spadając, zahaczył o drzewo i złamał kilka gałęzi. Jednocześnie mężczyzna strącił gniazdo szerszeni. Owady zaatakowały służby, które przyjechały na miejsce zdarzenia udzielić pomocy mężczyźnie.

- Najbardziej poszkodowana jest lekarka, która została kilkakrotnie pokąsana. Jako że sama wymagała pomocy medycznej, została hospitalizowana. Szerszenie zaatakowały też policjantów - mówił kom. Arkadiusz Bień z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, cytowany przez serwis Mojchorzow.pl.

Konieczna była interwencja strażaków, którzy zneutralizowali zagrożenie ze strony szerszeni. 35-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych

Jeśli masz myśli samobójcze, sięgnij po pomoc. Zadzwoń na infolinię dla osób w kryzysie, szukaj pomocy u lekarza lub w poradni zdrowia psychicznego.

Gdzie osoby będące w kryzysie samobójczym mogą szukać pomocy?

  • Centrum Wsparcia: 800 70 2222
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych: 116 123
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • www.liniawsparcia.pl
  • www.pokonackryzys.pl
  • Numer alarmowy: 112.

RadioZET.pl/Mojchorzow.pl

C