Zamknij

Matka skatowała 4-miesięczną córkę. Dziecko zmarło w szpitalu

Redakcja
22.01.2018 17:53

W chorzowskim szpitalu zmarła czteromiesięczna dziewczynka. Dziecko trafiło do placówki z ciężkim urazem głowy. O pobicie oskarżona jest 25-letnia matka. Kobieta przebywa w areszcie.

Matka skatowała 4-miesięczną córkę. Dziecko zmarło w szpitalu
fot. Pixabay

 

Do tragedii doszło 9 stycznia w Bytomiu przy ulicy Glinki. Pijany ojciec wezwał pogotowie do 4-miesięcznej córki. Niemowlę nie oddychało i miało uraz głowy. Dziecko zabrano natychmiast do szpitala. Gdy lekarze dostrzegli obrażenia na ciele, wezwali policję. 

Funkcjonariusze udali się do mieszkania rodziny, gdzie zastali dwójkę starszego rodzeństwa - dziewczynki w wieku 2 i 6 lat oraz 34-letniego ojca. 

Zobacz także

- Mężczyzna był pijany. Został zatrzymany. Potem policjanci pojechali do szpitala, gdzie zbadali matkę. Ona również była nietrzeźwa - powiedział Tomasz Bobrek, oficer prasowy bytomskiej policji.

Matce dziewczynki - jeszcze przed śmiercią niemowlęcia - przedstawiono zarzuty, a prokuratura zdecydowała o zastosowaniu wobec niej trzech miesięcy aresztu.

Sąsiedzi małżeństwa zdradzają, że w mieszkaniu rodziny dochodziło do licznych awantur i imprez alkoholowych. W ciągu dwóch lat policja interweniowała tam aż 22 razy. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni, wp.pl/DG