Zamknij

Łatwiejsza droga do Chrystusa ze Świebodzina? Poseł pisze do ministerstwa

22.05.2020 12:09
Świebodzin
fot. Gerard/Reporter

Waldemar Sługocki, lubuski poseł KO, zwrócił się do Ministerstwa Infrastruktury w nietypowej sprawie. Motywowany się prośbami od mieszkańców, prosi o ułatwienie poprzez lepsze oznakowanie drogi do... pomnika Chrystusa ze Świebodzina. Jego zdaniem, zapewni to lepszą promocję temu regionowi. 

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wzniesiona w lubuskim Świebodzinie w 2010 roku, to jeden z najwyższych tego typu pomników na świecie. Wysokość 36 metrów oznacza, że przewyższa on o trzy metry nawet słynnego Jezusa z brazylijskiego Rio de Janeiro. 

Zobacz także

To również jedna z najbardziej kontrowersyjnych w Polsce budowli, a także bez wątpienia jedna z większych atrakcji turystycznych, przynajmniej zachodniej części kraju. Czy jednak aby na pewno odpowiednio rozpropagowana. Wątpi w to  Waldemar Sługocki.

Chrystus ze Świebodzina. Poseł KO pisze do ministerstwa

Lubuski poseł Koalicji Obywatelskiej napisał interpelację do Ministerstwa Infrastruktury, w której przekonuje, że na odcinku autostrady A2 w okolicy Świebodzina (węzeł Jordanowo) powinny zostać postawione specjalne znaki informujące przejeżdżających o największej atrakcji regionu i ułatwiające dojazd w miejsce położenia monumentu. 

W tej sprawie, z przymrużeniem oka, zwrócili się do mnie mieszkańcy. Ja jednak wcale tego nie bagatelizuję 

- wyjaśnia Sługocki w rozmowie z "Super Expreseem". Jego zdaniem lepsze oznakowanie zdecydowanie przyczyni się do rozwoju turystycznej Ziemi Lubuskiej, a przynajmniej tej części leżącej w pobliżu świebodzińskiego Chrystusa. 

RadioZET.pl/se.pl