Zamknij

Chusta Agaty Kornhauser-Dudy sprzedana na charytatywnej aukcji

Redakcja
14.02.2017 08:17
Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Duda
fot. Wikimedia Commons

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda włączyła się w akcję zbierania datków na rzecz fundacji Dar Serca z Chicago, która od 29 lat wspiera leczenie ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci z Polski w USA. podczas radiotonu zebrano ogółem 172 tys. dol.

Każdy dolar zebrany podczas tej dorocznej charytatywnej akcji na rzecz działającej w Chicago od 1988 roku fundacji jest ważny, bo pieniądze idą na utrzymanie pobytu chorych i niepełnosprawnych polskich dzieci w Stanach Zjednoczonych. Akcję wsparła w tym roku polska prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

- Z pomocą konsulatu generalnego RP w Chicago przekazaliśmy list do pierwszej damy RP, w którym napisaliśmy o istnieniu naszej 29-letniej fundacji wspieranej przez Polonię. Natychmiast dostaliśmy odpowiedź z gratulacjami i wyrazami wsparcia oraz z prezentem na naszą aukcję - mówi prezes fundacji Dar Serca Dorothy Małachowski.

Zagłosuj

Czy chciałbyś kupic chustę Pierwszej Damy?

Liczba głosów:

Jedwabna chustka z nadrukiem wzoru ludowego w specjalnym pudełku z podpisem prezydentowej Agaty Kornhauser-Duda została nabyta na aukcji za 700 dolarów. W trakcie weekendowego radiotonu można było bezpośrednio przekazywać datki lub poprzez udział w różnych licytacjach.

- Organizujemy radiotony fundacji Dar Serca od ponad 20 lat, bo zdajemy sobie sprawę, że te operacje, dające chorym dzieciom nadzieję, mogą być przeprowadzane tylko na terenie USA. Jesteśmy dumni z naszych lojalnych słuchaczy, którzy zawsze reagują na takie apele - komentuje Kamilla Dworska, generalny menedżer Polnet Communications.

W ubiegłym roku po zbiórce na konto fundacji wpłynęło 176 tys. Dzięki pomocy Daru Serca 40 dzieci z Polski przyjechało w 2016 r. na leczenie do Stanów Zjednoczonych i wszystkie uzyskały pomoc. Prezes fundacji dodała, że w ciągu ponad 25 lat działalności Dar Serca zaopiekował się kilkuset dziećmi z Polski, które dzięki temu odbyły leczenie w najlepszych klinikach w USA. Wszystkim dzieciom przyjeżdżającym na leczenie do USA fundacja zapewnia wielostronną pomoc, na którą składają się: mieszkanie, utrzymanie, transport i usługi tłumacza. Dzięki akcji zbierania datków i hojności Polonii dzieci przyjmowane przez fundację mieszkają w oddanym do użytku w 2009 roku Centrum Dzieci Daru Serca w Schiller Park położonym pod Chicago.

Niedawno swoje pióra na aukcje Fundacji Anny Dymnej przekazali m.in. Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda i Donald Tusk. Fundusze zbierano na pomoc artystom.

RadioZET.pl/PAP/MaAl