Zamknij

Tragiczny wypadek podczas nauki jazdy. 26-latka najechała na swojego partnera

18.05.2022 14:58

Śmiertelny wypadek w Chwaszczynie na Pomorzu. 26-latka uczyła się jeździć samochodem i najechała na swojego partnera. Kobieta była pijana. 26-latka usłyszała zarzuty. Sąd uwzględnił również wniosek prokuratury o jej tymczasowe aresztowanie.

wypadek
fot. EAST NEWS (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragedii doszło w niedzielę, 15 maja na ulicy Szafirowej w Chwaszczynie (województwo pomorskie). Śledczy ustalili, że 32-latek uczył swoją partnerkę jeździć samochodem. Kiedy kobieta, prowadząc volkswagena, w coś uderzyła, jej partner wyszedł z auta, aby oszacować rozmiar szkody.

Chwaszczyno. 26-latka najechała samochodem na partnera. Uczyła się jeździć

Jak poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowana przez tvn24.pl, kobieta "na drodze gruntowej, na której doszło do zdarzenia, uderzyła w kamień, uszkadzając miskę olejową".

- Zatrzymała pojazd, a gdy pokrzywdzony położył się na ziemi, aby sprawdzić rozmiar uszkodzenia, ruszyła, najeżdżając na niego. Mężczyzna doznał wielonarządowych obrażeń, w następstwie których poniósł śmierć na miejscu - przekazała. 

26-latka miała 1,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Prokurator dodała, że kobieta usłyszała zarzut "umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym" i "nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł pokrzywdzony". Grozi jej za to do 12 lat więzienia. 26-latka usłyszała także zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.

Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku oświadczyła, że kobieta złożyła wyjaśnienia i przyznała się do prowadzenia pojazdu w chwili zdarzenia. - Przyznała się do popełnienia drugiego czynu - dodała. Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tvn24.pl