Zamknij

Pogrzeb 18-latki, która zginęła w Szaflarach. Żegnały ją tłumy

Redakcja
28.08.2018 21:49
Pogrzeb 18-latki, która zginęła w Szaflarach. Żegnały ją tłumy
fot. Shutterstock

W Chyżnem w gminie Jabłonka odbył się pogrzeb 18-letniej Angeliki, która zginęła w wypadku w Szaflarach. Nastolatkę żegnała najbliższa rodzina i tłumy przyjaciół.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Szaflarach, pociąg uderzył w samochód, w którym trwał egzamin na prawo jazdy. Zginęła 18-letnia Angelika.

Dziś w miejscowości Chyżnem w gm. Jabłonka, skąd pochodziła dziewczyna, odbył się jej pogrzeb. Żegnała ją najbliższa rodzina oraz tłumy przyjaciół. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Nowego Targu. Kondolencje przesłał rodzinie pochodzący z Orawy bp Jan Szkodoń.

Zobacz także

W poniedziałek egzaminator prawa jazdy usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Z zeznań egzaminatora wynika, że zdająca egzamin 18-latka mimo znaku stop i tzw. krzyży św. Andrzeja nie zatrzymała samochodu przed przejazdem kolejowym. Egzaminator również nie zareagował na znak stop, ale zeznał, że zamierzał po przejechaniu torów zatrzymać pojazd i zakończyć egzamin z wynikiem negatywnym. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZet.pl/GazetaKrakowska.pl/bm