Ciąg dalszy sporu na linii Makłowicz-TVP

Redakcja
17.03.2017 14:46
Makłowicz
fot. screen/facebook

Krytyk kulinarny i publicysta Robert Makłowicz wzywa TVP do zaprzestania emisji spotu promującego Telewizję Publiczną z jego wypowiedzią - dowiedziało się Radio ZET. Pismo w tej sprawie wysłała do TVP reprezentująca Makłowicza kancelaria prawna. Makłowicz daje TVP 3 dni na wycofanie spotu albo wycięcie z niego jego wypowiedzi. Według niego została ona zmanipulowana. 

W spocie, który pojawił się na antenie telewizji, publicysta mówi: "Smakuje wyłącznie słodko i doskonale". Z materiału wynika, że wypowiedź dotyczy Telewizji Polskiej. W spocie wystąpili między innymi Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec z "Wiadomości" TVP. Makłowicz twierdzi, że z jego wypowiedzi usunięto pierwszą część zdania, które w całości brzmiało: "Telewizja smakuje różnie, ale program (tutaj jego nazwa) smakuje wyłącznie słodko i doskonale".

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

TVP tłumaczy, że "każda z osób biorących udział w nagraniu została poinformowana o tym, że zarejestrowany materiał zostanie wykorzystany w spocie wizerunkowym TVP''.

Zobacz także

W trakcie afery ze spotem TVP rozstało się z szefową marketingu. Jolanta Fudala twierdzi, że jej odejście nie ma nic wspólnego z zamieszaniem związanym z Makłowiczem. Zapewnia, że była przeciwna produkcji tego spotu.

- Uważałam, że w reklamówce nie powinny znajdować się żadne znaki towarowe poza logo TVP. Trudno uwierzyć, że występujący w spocie nie zostali zbriefowani. Spot realizowała doświadczona ekipa TVP pod przewodnictwem Ewy Świecińskiej - mówi Fudala.

Z informacji Radia ZET wynika, że sugestia o związku dymisji dyrektor Jolanty Fudali z tym spotem padła podczas rozmów TVP z Makłowiczem.

RadioZET.pl stale monitoruje poparcie dla partii politycznych w internecie. Oddaj swój głos:

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/mg/DG