Zamknij

Proboszcz ogłosił "kolędę" w październiku. Wierni otrzymali szokującą karteczkę

07.10.2021 11:42

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach postanowiła nadrobić zaległości. W związku z brakiem możliwości przeprowadzenia kolędy w tradycyjnym terminie na początku roku, proboszcz postanowił zebrać pieniądze w październiku. Do sieci trafiło zdjęcie nietypowej karteczki, jaką ksiądz miał rozdać wiernym.

kolęda w październiku
fot. MONKPRESS /East News

Kolęda w 2021 roku w wielu miejscach w Polsce nie mogła się odbyć w tradycyjnej formie z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Pojawiają się jednak parafie, które wpadły na pomysł, jak nadrobić finansowe zaległości. W Ciągowicach na Śląsku "uzupełniająca kolęda" odbędzie się na jesieni. Wierni otrzymali już nawet specjalne wytyczne.

W sieci opublikowało zdjęcie specjalnej karteczki, jaką mieli otrzymać parafianie kościoła św. Bartłomieja Apostoła w Ciągowicach. Wynika z niej, że parafia zachęca wiernych do wpłat na aż trzy cele: dach, kościół i kolędę. Na karteczce znajduje się także miejsce do wpisania kwot i nazwiska.

Proboszcz organizuje "kolędę" w październiku. Wierni dostali wytyczne

Wielu internautów komentowało, że jesienna zbiórka pieniędzy w parafii w Ciągowicach nie ma nic wspólnego z tradycyjną kolędą, a "wytyczne" zawarte na karteczce naruszają anonimowość wiernych.

karteczka ciągowice
fot.

Reddit

- Kuria Diecezjalna w Sosnowcu interpretuje te kartki jako formę komunikacji z parafianami, z którymi przez pandemię proboszcz miał ograniczony kontakt. Dzięki niej wierni dowiedzieli się, na co parafia zbiera datki oraz mogą zdecydować, ile chcą przeznaczyć pieniędzy - powiedział ks. Lech w rozmowie z portalem o2.

Jak zwraca uwagę Gazeta.pl "to nie jedyna z zaskakujących praktyk parafii". Na jej oficjalnej stronie internetowej możemy znaleźć ogłoszenie, w którym z imienia i nazwiska wywoływane są parafianki do sprzątania kaplicy.

RadioZET.pl/ reddit/ o2.pl/ Gazeta.pl