Zamknij

Pełnomocnik rodziny Magdaleny Żuk podał datę, kiedy ciało trafi do Polski

Redakcja
17.05.2017 11:21

Ciało Magdaleny Żuk trafi do Polski w czwartek – poinformował pełnomocnik rodziny zmarłej w Hurghadzie 27-latki, dodając, że bliskim zależy, aby druga sekcja zwłok odbyła się najpóźniej w piątek (19 maja). Wyniki pierwszej sekcji mają zostać opublikowane w najbliższy weekend.

Pełnomocnik rodziny Magdaleny Żuk podał datę, kiedy ciało trafi do Polski
fot. Facebook

Jak na razie ciało Magdaleny Żuk znajduje się w Kairze. Jego transport ma odbyć się zgodnie z przepisami o transporcie zwłok. – Ciało Magdaleny Żuk będzie w Polsce w czwartek. Rodzinie zależy na tym, by czynności w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu zostały przeprowadzone najpóźniej w piątek – mówił pełnomocnik rodziny Sebastian Duliniec.

Zobacz także

Specjalny zespół śledczy

Sprawę tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk poza stroną egipską bada specjalny zespół śledczy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Jak do tej pory przesłuchano już kilkudziesięciu świadków, w tym członków rodziny zmarłej 27-latki i jej partnera. Jak twierdzi rzecznik prokuratury, zeznania 55 przesłuchanych osób wniosły do sprawy „wiele okoliczności”.

Wyniki wstępnego raportu medycznego mówią o tym, że na ciele zmarłej nie znaleziono oznak świadczących o użyciu przemocy. Obrażenia, jakie odnotowano, są charakterystyczne dla upadku z dużej wysokości.

Zobacz, jak wygląda dokładny zapis wydarzeń od momentu wylotu (25 kwietnia, godz. 20:20) do śmierci w szpitalu w Hurghadzie (30 kwietnia, godz. 17:30):

Zobacz także

RadioZET.pl/strz