Zamknij

Ciało turysty odnalezione w Tatrach. Od wypadku mogło minąć kilka tygodni

19.07.2022 11:41

Ratownicy TOPR we wtorek w godzinach porannych przetransportowali do Zakopanego ciało turysty odnalezione w masywie Giewontu, w rejonie tak zwanej Szczerby. Okoliczności wskazują na to, że do wypadku doszło przed kilkoma tygodniami – przekazał ratownik dyżurny.

Ciało odnalezione w Tatrach
fot. Maciek Jonek/REPORTER/East News (ilustracyjna)

Śledczy ustalili, że przyczyną zgonu młodego obcokrajowca był najprawdopodobniej upadek z dużej wysokości. Mają to jednak potwierdzić dalsze badania. Jak wyjaśnił PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, przy zmarłym turyście znaleziono dokumenty potwierdzające jego tożsamość, która będzie zweryfikowana.

- Ciało zabezpieczono do dalszych badań. To młody mężczyzna, obcokrajowiec - dodał Wieczorek w rozmowie z serwisem 24TP.pl.

Śmierć w Tatrach

Zaledwie trzy dni temu u wylotu Kuluaru Kurtyki w Tatrach w rejonie Mnicha nad Morskim Okiem ratownicy TOPR odnaleźli ciało poszukiwanego turysty – poinformował ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski.

Mężczyzna w piątek wybrał się na szczyt Mnicha, ale nie powrócił. Poszukiwania już w nocy prowadzili ratownicy TOPR. - Wykorzystano drony, następnie śmigłowiec, z którego pokładu dostrzeżono ciało u wylotu Kuluaru Kurtyki. Przyczyną śmierci turysty był upadek z wysokości – poinformował PAP ratownik TOPR.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Szymon Bafia, 24TP.pl