Zamknij

Zakopał zwłoki matki w ogrodzie, przez lata pobierał jej emeryturę. Są zarzuty

15.01.2020 15:38
Zwłoki w ogrodzie
fot. EAST NEWS

Prokuratura przygotowała akt oskarżenia wobec 57-letniego mieszkańca Ciechanowa (woj. dolnośląskie), który zakopał w ogrodzie zwłoki swojej matki – informuje PAP. Przez kolejne trzy lata, aż do września 2019 roku, pobierał jej emeryturę…

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jest akt oskarżenia wobec Jakuba Ch.  Mężczyzna odpowie za zakopanie zwłok własnej matki w lipcu 2016 roku. Mieszkaniec wynajmowanego domu uczynił to w ogrodzie na posesji.

O śmierci emerytki nie wiedział urząd, który przez trzy lata wypłacał świadczenie zmarłej kobiecie. Środki trafiały do jej syna – mężczyzna wyłudził w ten sposób ok. 41 tys. zł.

Zobacz także

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy przekazała dziś PAP, że Ch. został oskarżony też m.in. o nieudzielenie matce pomocy w okresie poprzedzającym jej śmierć.

Nie wezwał pomocy medycznej w momencie, gdy jej stan zdrowia zagrażał jej życiu

Lidia Tkaczyszyn, Prokuratura Okręgowa w Legnicy

W związku z zakopaniem ciała matki zwłok w ogrodzie usłyszał natomiast zarzut znieważenia zwłok. Śledczy oskarżają go również o wyłudzenie pieniędzy z ZUS.

Od lata 2016 r. do września 2019 r., kiedy znaleziono zwłoki kobiety, oskarżony pobrał emeryturę za matkę w łącznej kwocie około 41 tys. zł

prokurator Lidia Tkaczyszyn

Stan zwłok zmarłej kobiety nie pozwolił na ustalenie przyczyn jej śmierci. Dowiedziono natomiast, że na ciele nie było „uszkodzeń mechanicznych”.

Zobacz także

Ch. przyznał się w śledztwie do zakopania zwłok matki. Mówił, że zmarła ona z przyczyn naturalnych.

Wnuczka zmarłej nagłośniła sprawę 

Sprawa wyszła na jaw dzięki wnuczce kobiety. Zawiadomiła ona policję, że jej babcia zaginęła. Oskarżony informował ją o śmierci babci, ale nie wskazywał gdzie została pochowana.

Jakubowi Ch. grozi do 8 lat więzienia.
RadioZET.pl/PAP