Zamknij

Niespodziewane znalezisko bibliotekarki z Ciechanowa w jednej z książek. Była w szoku

Redakcja
19.02.2018 20:56
Koperta z gotówką w jednej z książek
fot. Pixabay (zdj. ilustracyjne)

Bibliotekarka z Ciechanowa układając książki na półkach znalazła w jednej z nich nietypową zakładkę. Była to koperta z 8 tys. złotych wewnątrz. Uczciwa kobieta zaczęła szukać właścicielki pieniędzy.

Zagłosuj

Znajdując 8 tys. złotych w książce...

Liczba głosów:

Pracownica jednej z bibliotek w Ciechanowie chciała postawić popularną księżkę Diany Palmer „Do dwóch razy sztuka” w odpowiednim miejscu. Jej uwagę zwróciła nietypowa zakładka, którą okazała się białą koperta pełna gotówki. Po chwili o sprawie wiedziała już policja i rozpoczęto poszukiwania.

Bibliotekarka znalazła 8 tys. złotych

Mimo wywieszenia w lokalu kartki, przez długi czas nikt się nie zgłaszał. – Po kilku tygodniach zgłosiła się właścicielka, która szczegółowo opisała jak wyglądała koperta, podała dokładną kwotę i nominały banknotów. Właścicielką okazała się stała czytelniczka biblioteki, która bardzo często wypożycza książki. Od czasu znalezienia pieniędzy była u nas kilkakrotnie, ale dopiero teraz przeczytała kartkę – mówi pani Małgorzata w rozmowie z portalem LustroBiblioteki.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Postawa godna naśladowania

Uczciwa kobieta, rozpoczynając poszukiwania osoby, która zgubiła gotówkę, nie spodziewała się, że uratowała oszczędności życia leciwej emerytki. – Właścicielką okazała się stała czytelniczka biblioteki, która bardzo często wypożycza książki. Od czasu znalezienia pieniędzy była u nas kilkakrotnie, ale dopiero teraz przeczytała kartkę – komentuje bibliotekarka, która w nagrodę za swoją postawę dostała podwyżkę w pracy.

Zobacz także

RadioZET.pl/ LustroBiblioteki.pl/strz