Zamknij

Ciecierzyn. Pracowała w świetlicy, później spaliła córeczkę [NOWE FAKTY]

Redakcja
17.12.2018 11:50
Ciecierzyn. Pracowała w świetlicy, później spaliła córeczkę [NOWE FAKTY]
fot. Policja

Nowe fakty po śmierci noworodka we wsi Ciecierzyn w województwie opolskim. Jak podaje ''Super Express'', 27-letnia kobieta oskarżona o zabicie córeczki udawała troskliwą matkę. ''Spacerowała po wsi trzymając za rękę syna Daniela'' - czytamy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według dotychczasowych ustaleń prokuratury, 30 listopada br. 27-letnia Aleksandra J.. urodziła dziecko i bezpośrednio po porodzie, żywą jeszcze córkę, umieściła w foliowej reklamówce, którą zawiązała. Dziecko zmarło wskutek uduszenia. O możliwości popełnienia zbrodni policję powiadomili pracownicy opieki społecznej, zaniepokojeni brakiem spodziewanego dziecka.

W środę funkcjonariusze znaleźli na terenie posesji zwłoki niemowlaka. Kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia zabójstwa. Podczas piątkowego posiedzenia sądu kobieta przyznała się do zabicia dziecka

Ciecierzyn. Nowe fakty o matce 

''Super Express'' dotarł do nowych informacji na temat 27-letniej Aleksandry J. Kobieta pracowała m.in. w świetlicy wiejskiej, gdzie ''tuliła zapłakane dzieci''. Przed porodem doradzała swojej krewnej, która też była w ciąży, jak radzić sobie z wychowywaniem małego dziecka. 

Zobacz także

Wcześniej w lokalnych mediach pojawiły się informacje o trojgu, a nawet o czworgu martwych dzieci znalezionych na posesji. Prokuratur odmawiał jednak wypowiedzi na ten temat.

Do tej pory nie przesłuchano mieszkającego z podejrzaną konkubenta, który przebywa za granicami Polski. Ich sześcioletni syn został oddany pod opiekę instytucji wychowawczej. Prokuratura zaznacza, że śledztwo jest na wstępnym etapie i dla jego dobra nie może udzielić więcej informacji na temat jego przebiegu i wyników.

RadioZET.pl/Super Express/PAP/DG