Odnaleziono kolejne zwłoki w Ciecierzynie. Zmarł jeden ze świadków

Redakcja
20.12.2018 23:38
Odnaleziono kolejne zwłoki w Ciecierzynie. Zmarł jeden ze świadków
fot. Polska Press/East News

Kolejna śmierć w Ciecierzynie w województwie opolskim. W wiosce, gdzie znaleziono zwłoki czterech noworodków, zmarł jeden ze świadków w sprawie dzieciobójstwa. 

 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie informuje portal Nowa Trybuna Opolska. We wtorek mieszkańcy Ciecierzyna zaniepokoili się losem 39-letniego sąsiada, który był przesłuchiwany przez policję jako świadek ws. zabójstwa czterech noworodków. Mężczyzna mieszkał samotnie. Ratownicy medyczni odnaleźli jego zwłoki.

- Według wstępnych ustaleń nie ma podejrzeń co do udziału osób trzecich w tym zgonie, ale prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci - powiedział asp. sztab. Dawid Gierczyk, rzecznik policji w Kluczborku.

Grzegorz W. był dobrym znajomym Dawida W. i jego konkubiny Aleksandry J. Z relacji mieszkańców Ciecierzyna wynika, że często bywał w ich domu. 

Zbrodnia w Ciecierzynie 

Na ślad dzieciobójstwa trafili pracownicy pomocy społecznej, których zaniepokoił brak dziecka w domu Aleksandry J., chociaż jej wygląd wskazywał, że była w ciąży. O swoich podejrzeniach powiadomili policję.

W ubiegłą środę funkcjonariusze przeszukali dom Dawida W. Znaleziono tam zwłoki dziewczynki urodzonej 30 listopada tego roku i szczątki trójki innych dzieci, które przyszły na świat w ciągu ostatnich pięciu lat. Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa swojej córki. Podejrzana przyznała się do winy, jednak odmówiła składania wyjaśnień.

Zobacz także

Dzień po aresztowaniu Aleksandry J. policja zatrzymała jej konkubenta. Dawid W. jest podejrzany o pomocnictwo w zabójstwie czworga dzieci, które miał z Aleksandrą J. Zdaniem prokuratury, mężczyzna nie chciał mieć więcej dzieci z partnerką i wywierał na nią psychiczny nacisk, by zatajała fakt kolejnych ciąż i urodzenia dzieci. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Wobec Aleksandry J. i Dawida W. sąd zastosował areszt tymczasowy.

Zarzuty składania fałszywych zeznań przedstawiono rodzicom ojca zamordowanych czworga dzieci

RadioZET.pl/Nowa Trybuna Opolska/PAP/DG