Zamknij

Ogromny pożar lasu w Cieksynie. ''Zagrożenie dla domków letniskowych''

Redakcja
23.04.2019 16:05
Ogromny pożar lasu w Cieksynie. ''Zagrożenie dla domków letniskowych''
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Duży pożar lasu w Cieksynie (pow. nowodworski). Na miejsce przybyło 120 strażaków i 30 wozów strażackich. Zagrożonych ogniem jest 40 hektarów lasu. Ze względu na najwyższy stopień zagrożenia pożarowego sytuacja w lasach jest "katastrofalna".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To kolejny duży pożar na terenie województwa mazowieckiego. - Sytuacja w lasach jest katastrofalna, bo jest trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Każda iskra, każda nieuwaga może spowodować duży pożar -  mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej PSP. 

Zagrożone były domki letniskowe i domki mieszkalne, w tej chwili nie mam informacji o osobach poszkodowanych. Sytuacja wciąż jeszcze nie jest opanowana i pewnie jeszcze do wieczora tak będzie

Rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Wcześniej do pożaru doszło też m.in. na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Jak informował rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak, sytuacja jest opanowana, jednak dogaszanie pożaru potrwa jeszcze wiele godzin.

Jak podał rzecznik KG PSP, tylko we wtorek w Polsce wybuchło już 30 pożarów lasów i 126 pożarów traw. Niemal w całym kraju obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego ogłoszony przez Instytut Badawczy Leśnictwa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DG