Zamknij

Po ranną w wypadku wysłano śmigłowiec. Maszyna nie może odlecieć przez usterkę

27.05.2021 11:57

Śmigłowiec LPR przyleciał po ranną w wypadku kobietę niedaleko Oleśnicy (woj. dolnośląskie), ale przez usterkę nie może odlecieć. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Śmigłowiec LPR
fot. Albin Marciniak/East News

Wypadek miał miejsce w czwartek rano w Cieślach pod Oleśnicą (woj. dolnośląskie). Jak informuje portal olesnica.naszemiasto.pl, w zderzeniu dwóch samochodów ranna została kierująca pojazdem osobowym 47-letnia kobieta. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki skręcał na teren budowy z drogi głównej, właściwie zjechał już z pasa, a jadąca z naprzeciwka kobieta uderzyła w tylną część tej ciężarówki. Z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie się zamyśliła - powiedziała w rozmowie z portalem Bernadeta Pytel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Cieśle. Śmigłowiec LPR przyleciał po ranną w wypadku. Nie może odlecieć przez usterkę

Jak dodała policjantka, poszkodowana doznała m.in. urazu biodra i barku, "ma także uraz żuchwy od uderzenia poduszki powietrznej". Po ranną wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak jednak poinformowała reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr, pojawiły się problemy techniczne związane z maszyną. 

"Śmigłowiec LPR, który przyleciał po ranną w wypadku kobietę, ma usterkę i blokuje drogę tzw. starą ósemkę między Oleśnicą a Poniatowicami. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin" - przekazała na Twitterze. 

RadioZET.pl/GW/olesnica.naszemiasto.pl