Zamknij

Bezdomny śmiertelnie ranił 36-letniego mężczyznę. Grozi mu dożywocie

15.01.2020 16:46
bezdomny zabił 48-latka
fot. KPP Cieszyn

Cieszyńscy policjanci zatrzymali 48-latka podejrzanego o zamordowanie 36-letniego mężczyzny. Doszło do tego w nocy z piątku na sobotę – poinformował we wtorek rzecznik cieszyńskich policjantów asp. Krzysztof Pawlik. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik powiedział, że w sobotę nad ranem policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów został ciężko zraniony 36-latek.

Z odebranego zgłoszenia wynikało, że sprawca zaatakował mężczyznę i jest na miejscu zdarzenia. Na miejscu policjanci zauważyli nieprzytomną osobę na podłodze. Obok stał mężczyzna, który twierdził, że jest sprawcą. Policjanci go obezwładnili i zatrzymali.

– zrelacjonował asp. Pawlik.

Zobacz także

Wezwanym ratownikom medycznym, pomimo długiej resuscytacji, nie udało się uratować mężczyzny. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Zobacz także

Funkcjonariusze ustalili, że 48-letni podejrzany o zbrodnię, nie ma stałego miejsca zamieszkania. W ostatnim czasie przebywał w Cieszynie. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze weryfikują wszystkie zgromadzone informacje oraz ustalają okoliczności zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Cieszynie

– dodał Pawlik.

Zobacz także

Zabójstwo jest zagrożone karą dożywotniego więzienia.

RadioZET.pl/ KPP Cieszyn/ PAP