Władze Cieszyna zawieszają zajęcia w trzech szkołach. "Działanie prewencyjne"

10.03.2020 09:23
Cieszyn. Władze zawieszają zajęcia w trzech szkołach w obawie przed koronawirusem

Władze Cieszyna zawiesiły we wtorek zajęcia w dwóch szkołach podstawowych i jednym liceum. Istnieje bowiem podejrzenie kontaktu z osobą, która może być zakażona koronawirusem – poinformowała we wtorek rzecznik cieszyńskiego magistratu Katarzyna Koczwara.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

Rzecznik powiedziała, że rekomendacja, by zawiesić zajęcia, nadeszła od Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego w Cieszynie. - To bardziej działanie prewencyjne. (…) Jeszcze we wtorek mają napłynąć wyniki testów osoby, u której wystąpiły silne objawy infekcji. Miała ona kontakt z dziećmi. Wszyscy mamy nadzieję, że podejrzenia się nie potwierdzą – dodała Koczwara. Do trzech placówek uczęszcza znaczenie ponad 1 tys. uczniów.

Informacja o możliwości kontaktu z osobą, która może być zarażona, dotarła do nas w poniedziałek wieczorem. Przekazana została rodzicom poprzez dziennik elektroniczny. Uruchomiliśmy także inne kanały informacyjne, m.in. media społecznościowe. Nie mam informacji, aby uczniowie pojawili się w szkołach, ale jeśli tak będzie, to opieka zostanie zapewniona

– wyjaśniła rzecznik cieszyńskiego magistratu. Zajęcia zawieszone zostały w szkole podstawowej nr 4 i liceum, które mieszczą się w tym samym budynku. Mają wspólną stołówkę. Lekcje nie odbyły się również w podstawówce nr 5 z oddziałami integracyjnymi. Zawieszenie zajęć dotyczy na razie tylko wtorku. Katarzyna Koczwara zaznaczyła, że po nadejściu wyników magistrat będzie podejmował dalsze kroki. 

Koronawirus w Polsce

W Polsce potwierdzono dotychczas 17 przypadków koronawirusa. W poniedziałek po południu hospitalizowanych było 467 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem; ponad 1000 osób objęto kwarantanną, a ponad 7000 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Zobacz także

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem na godz. 11 planowane jest posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wcześniej, o godz. 10:15, odbędzie się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MZ Łukasza Szumowskiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, szefa resortu nauki Jarosława Gowina oraz szefa MEN Dariusza Piontkowskiego.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

RadioZET.pl/PAP