Zamknij

Trzy samochody uderzyły w cysternę, wyciekł olej. Śmiertelny wypadek na Podlasiu

11.07.2022 11:24

Tragiczny wypadek na Podlasiu między Suchowolą a Augustowem. Na drodze krajowej nr 8 zderzyły się trzy samochody osobowe i cysterna. Jedna osoba zginęła. Z cysterny wyciekł olej napędowy. Kolejny wypadek wydarzył się 10 km dalej. W zderzeniu dwóch ciężarówek nikt nie ucierpiał.

wypadek na Podlasiu
fot. Podlaska Policja

Do wypadku doszło około 9.30 w okolicy miejscowości Cisów w gm. Sztabin na drodze krajowej nr 8. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w zdarzeniu tym brały udział trzy samochody osobowe i cysterna. Jedna osoba zginęła, dwie trafiły do szpitala, a pozostałym udzielana jest pomoc na miejscu. 

Śmiertelny wypadek na Podlasiu. Zderzyły się trzy pojazdy

Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący kia z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z cysterną. "W wyniku tego kierowca ciężarówki stracił panowanie i wjechał do rowu. W cysternę uderzyło jeszcze audi i skoda" - poinformowała policja, cytowana przez "Kurier Poranny". Podróżujący skodą zginął. Kierowca cysterny i kia trafili do szpitala.

"Podróżującym audi pomocy udzielono na miejscu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia" - przekazano.

Rzecznik prasowy podlaskiej straży pożarnej Piotr Chojnowski poinformował, że z cysterny wyciekł olej napędowy. Do usunięcia wycieku zostały zadysponowane zastępy straży z Białegostoku i Suwałk. Droga jest zablokowana, a objazdy zostały zorganizowane przez dk nr 65. 

Do drugiego wypadku na tej samej trasie doszło 10 km dalej, w Domuratach, gdzie zderzyły się dwa auta ciężarowe. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Droga jest zablokowana.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Jacek Buraczewski, Sylwia Wieczeryńska/"Kurier Poranny"/suwalki.info