Zamknij

Lekarka z Grudziądza ma koronawirusa. Zakaziła się podczas prywatnego spotkania

21.03.2020 16:44
Zdjęcie ilustracyjne
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Koronawirus w Grudziądzu. Jak informuje w sobotę PAP, zakażona Covid-19 jest jedna z lekarek, pracujących w szpitalu. Jak jednak przekazała rzeczniczka placówki, kobieta miała zarazić się w trakcie prywatnego spotkania, a nie podczas pracy z pacjentami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce coraz szybciej. Jak szacuje minister zdrowia, w najbliższych kilkunastu dniach liczba zakażonych w Polsce może wzrosnąć nawet do 10 tysięcy. Polska Agencja Prasowa tymczasem informuje o kolejnym zakażeniu u osoby, zatrudnionej w szpitalu.

Zobacz także

Lekarka z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego imienia dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, który został przemianowany na zakaźny, ma pozytywny wynik testu w kierunku zakażenia Covid-19. Nie została zakażona w trakcie pracy, ale podczas prywatnego spotkania. - U jednej osoby z tzw. personelu białego naszego szpitala wynik badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 okazał się pozytywny - potwierdziła rzecznik prasowa grudziądzkiego szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

Osoby, które miały kontakt z lekarką, objęto kwarantanną

Osoba ta nie została zakażona podczas pracy, ale poza nią — podczas prywatnego spotkania

Izabela Hirsch-Lewandowska

Kobieta przebywała w kwarantannie domowej od 15 marca. Ostatni dyżur w grudziądzkim szpitalu miała 2 dni wcześniej, gdy szpital nie działał jeszcze jako jednoimienna placówka zakaźna.

Zobacz także

Osoby, które miały bezpośredni kontakt z tą osobą do 13 marca poddane zostały kwarantannie, objęto ich również nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Wykonane zostaną u tych osób badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2

Izabela Hirsch-Lewandowska

- podkreśliła rzecznik szpitala w komunikacie przesłanym mediom.

Zobacz także

Hirsch-Lewandowska podkreśliła, że zakażenie potwierdzone u jednej osoby z personelu szpitala, nie wpływa w żaden sposób na jego funkcjonowanie. Liczba osób z personelu, które miały z nią kontakt, jest niewielka.

Zobacz także

Ta sytuacja nie ma wpływu na naszą dalszą działalność w kolejnych dniach. Do zakażenia nie doszło w związku z wykonywaniem przez tę osobę czynności zawodowych

Izabela Hirsch-Lewandowska

Koronawirus w Grudziądzu

W tym momencie w szpitalu zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest 11 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Lekarka jest jedną z 16 osób, u których do tej pory potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim. Po stwierdzeniu u niej zakażenia pozostała w domu, a jej stan jest dobry.

Zobacz także

Aktualna mapa zakażeń koronawirusem w Polsce dostępna jest tutaj.

RadioZET.pl/PAP