Zamknij

Dwie kolejne ofiary śmiertelne i prawie 60 nowych zakażeń w Polsce

Magdalena Kulej
26.03.2020 20:39
Covid-19 nowe dane. Dwie kolejne ofiary śmiertelne i prawie 60 nowych zakażeń w Polsce
fot. PAP/Andrzej Lange

Nie żyją dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie resort przekazał, że potwierdzono 58 nowych przypadków zakażenia.

Potwierdzono śmierć dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem w Polsce. To 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta. Oboje mieli choroby współistniejące i byli leczeni w szpitalu w Warszawie.

Jak przekazało w czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia, wzrosła też liczba zakażeń. Chodzi o 58 nowych przypadków. Dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Oznacza to, że łącznie testy dały dotąd pozytywny wynik u 1221 osób, z których 16 zmarło. 

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

Liczba osób zakażonych koronawirusem stale rośnie. O pierwszym potwierdzonym przypadku resort zdrowia poinformował 4 marca. Granica 100 zakażeń została przekroczona 14 marca, a 1000 - 25 marca.

Przypomnijmy, że 13 marca wprowadzono w kraju stan zagrożenia epidemicznego, a tydzień później stan epidemii. Już wtedy zapadły m.in. takie decyzje jak: odwołanie imprez masowych, zawieszenie międzynarodowych połączeń samolotów i kolei, zakaz wjazdu dla cudzoziemców, a dla obywateli obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna, ograniczenie działalności galerii handlowych (oprócz funkcjonowania sklepów spożywczych, aptek, drogerii i pralni), zawieszenie działalności klubów, barów, restauracji i kasyn, z wyłączeniem usług na dowóz i na wynos czy ograniczenie zgromadzeń do 50 osób.

20 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że podjęta wcześniej decyzja o zawieszeniu lekcji w szkołach zostaje przedłużona, a uczniowie mają wrócić do szkół najwcześniej po Wielkanocy. Przekazano też wówczas, że kary za złamanie przymusowej kwarantanny wzrastają z 5 do 30 tysięcy złotych. 24 marca rząd zaostrzył kwarantannę i wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się.

RadioZET.pl