Zamknij

24-latek może mieć koronawirusa. Uciekł ze szpitala w Gdańsku aż do...Małopolski

21.03.2020 18:32
24-latek może mieć koronawirusa. Uciekł ze szpitala w Gdańsku aż do...Małopolski
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Nowe fakty o 24-latku, który uciekł z kwarantanny i jeździł taksówką po powiecie suskim (Małopolska). Młody mężczyzna mógł podczas swojej ucieczki narazić życie i zdrowie wielu osób - okazało się, że uciekł aż ze szpitala w Gdańsku! Kiedy policja zatrzymała samochód, którym podróżował po miejscowości Maków Podhalański, wyszło na jaw też, że miał przy sobie maczetę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie pisaliśmy w piątek. Jak wówczas informował portal sucha24.pl, na terenie Makowa Podhalańskiego policja zatrzymała 24-latka, który uciekł z kwarantanny z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Młody mężczyzna jeździł po powiecie suskim taksówką – naraził przy tym zdrowie i życie między innymi taksówkarza, który natychmiast objęty został kwarantanną. W sieci znalazło się nagranie, na którym widać moment jego zatrzymania oraz funkcjonariuszy, ubranych w specjalistyczne kombinezony ochronne - film można obejrzeć poniżej:

Jak w sobotę informuje Polska Agencja Prasowa, pojawiły się nowe fakty na temat 24-letniego uciekiniera. Wieści te są bardzo niepokojącego – 24-latek uciekł do Makowa Podhalańskiego w województwie małopolskim aż …ze szpitala w Gdańsku, gdzie miał przebywać w izolacji. Młody mężczyzna jest mieszkańcem Rumii. To oznacza, że po drodze mógł narazić życie i zdrowie wielu osób, stanowiąc zagrożenie epidemiologiczne.

Zobacz także

Miał pryz sobie maczetę

24-letni pacjent uciekł ze szpitala w Gdańsku w piątek wczesnym porankiem. Z informacji przekazanych policji przez lekarza, mężczyzna miał objawy zakażenia koronawirusem. Pobrano od niego krew do badań, ale mężczyzna zbiegł przed otrzymaniem wyniku.

Zobacz także

Takie nieodpowiedzialne zachowanie 24-latka mogło narazić inne osoby na zakażenie. Były praktyczne i formalne podstawy do traktowania uciekiniera jak podejrzewanego o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego

Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji

Małopolscy policjanci otrzymali informację o taksówce, którą mógł się poruszać uciekinier. Samochód został zauważony na drodze krajowej w Makowie Podhalańskim i został zatrzymany przez suską drogówkę. Następnie policjanci z makowskiego komisariatu, ubrani w odpowiednie kombinezony ochronne zatrzymali 24-latka, który miał przy sobie maczetę.

Zobacz także

24-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, gdzie znajdują się specjalnie przystosowane pomieszczenia dla osób, które powinny być izolowane ze względów zdrowotnych.

Zobacz także

Oczekujemy na wynik jego testu i dyspozycje ze strony służby zdrowia i pomorskiej policji, co do dalszego postępowania z mieszkańcem Rumi. Interwencja została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich dostępnych środków bezpieczeństwa, zarówno dla samych interweniujących policjantów, jak i dla innych osób

Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji