Zamknij

Kilkadziesiąt nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

26.03.2020 17:55
koronawirus
fot. PAP/Marcin Bielecki

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - informuje w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia. Tym samym łączna liczba osób zakażonych wzrosła do 1163.

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Oznacza to, że łącznie testy dały dotąd pozytywny wynik u 1163 osób, z których 14 zmarło. 

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

Liczba osób zakażonych koronawirusem stale rośnie. O pierwszym potwierdzonym przypadku resort zdrowia poinformował 4 marca. Granica 100 zakażeń została przekroczona 14 marca, a 1000 - 25 marca.

Przypomnijmy, że 13 marca wprowadzono w kraju stan zagrożenia epidemicznego, a tydzień później stan epidemii. Już wtedy zapadły m.in. takie decyzje jak: odwołanie imprez masowych, zawieszenie międzynarodowych połączeń samolotów i kolei, zakaz wjazdu dla cudzoziemców, a dla obywateli obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna, ograniczenie działalności galerii handlowych (oprócz funkcjonowania sklepów spożywczych, aptek, drogerii i pralni), zawieszenie działalności klubów, barów, restauracji i kasyn, z wyłączeniem usług na dowóz i na wynos czy ograniczenie zgromadzeń do 50 osób.

20 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że podjęta wcześniej decyzja o zawieszeniu lekcji w szkołach zostaje przedłużona, a uczniowie mają wrócić do szkół najwcześniej po Wielkanocy. Przekazano też wówczas, że kary za złamanie przymusowej kwarantanny wzrastają z 5 do 30 tysięcy złotych. 24 marca rząd zaostrzył kwarantannę i wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się.

Zobacz także

RadioZET.pl