Zamknij

Ksiądz Henryk Borzęcki nie żyje. Był zakażony koronawirusem

24.03.2020 10:01
Ksiądz Henryk Borzęcki
fot. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

Koronawirus w Polsce. Ksiądz Henryk Borzęcki zakażony SARS-CoV-2 nie żyje. Duchowny zmarł w szpitalu w Puławach - poinformowała diecezja zamojsko-lubaczowska. Miał 68 lat. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ksiądz Henryk Borzęcki zmarł we wtorek o godzinie 5:30. Duchowny był proboszczem parafii Białopole.

Ksiądz Henryk Borzęcki nie żyje. Był zakażony koronawirusem

Jak podaje portal lublin.wyborcza.pl, ksiądz Henryk Borzęcki przebywał na oddziale oddziale pulmonologii w szpitalu w Chełmie. Początkowo był leczony na choroby oskrzeli. 18 marca wyktyro u niego koronawirusa. Duchowny trafił do szpitala zakaźnego w Puławach. 

Z relacji mieszkańców gminy Białopole, gdzie ksiądz Henryk Borzęcki był proboszczem, duchowny ''mógł mieć styczność z osobą z Włoch uczestniczącą w jednym z odprawianych przez niego pogrzebów''.

Ksiądz Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 roku w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka – 14 czerwca 1981 roku.

Zobacz także

Ksiądz Borzęcki jest druga osobą zmarłą zarażoną koronawirusem w Lubelskiem. Dotychczas w regionie stwierdzono w sumie 48 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza