Zamknij

Nastolatek kierujący quadem uderzył w drzewo. Jest w ciężkim stanie

PAP
28.06.2022 14:42
śmigłowiec LPR
fot. KMP w Ostrołęce

Tragedia w powiecie ostrołęckim. 19-letni kierowca quada uderzył w drzewo. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące poważnego wypadku drogowego w miejscowości Cyk na terenie gminy Czarnia.

Cyk. 19-letni kierowca quada uderzył w drzewo

Jak poinformował we wtorek rzecznik Komendy Miejskiej policji w Ostrołęce, w wypadku ucierpiał 19-letni mężczyzna. - 19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący quadem o pojemności 350 cm wraz z przyczepką tzw. samoróbką, jadąc w kierunku miejscowości Księży Lasek, po wykonaniu skrętu z drogi asfaltowej w drogę gruntową, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo – przekazał policjant.

Z uwagi na poważne obrażenia 19-latka na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało go do szpitala.

Jak ustalili ostrołęccy policjanci, 19-latek w ogóle nie powinien poruszać się quadem, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Także quad z przyczepką tzw. samoróbką nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ nie miał przeglądu, dodatkowo był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Policjanci przypominają, że przepisy ruchu drogowego określają, jakie wymogi powinny spełniać pojazdy, aby mogły jeździć po drogach publicznych. Tak samo sytuacja wygląda z uprawnieniami do kierowania. Żeby móc poruszać się takim pojazdem jak quad, potrzebne jest prawo jazdy kategorii AM, które uprawnia do kierowania motorowerem lub czterokołowcem lekkim.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Ilona Pecka

C