Cyklon Bennet odpuszcza, ale nadchodzi niż Korneliusz. Pogoda wciąż niebezpieczna

Redakcja
06.03.2019 16:51
Cyklon Bennet odpuszcza, ale nadchodzi niż Korneliusz. Pogoda wciąż niebezpieczna
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Ciepło, ale bardzo wietrznie – tak zapowiadają się kolejne godziny. W Tatrach pojawi się halny, ale silne porywy wiatru dokuczą też w innych częściach kraju. IMGW wydał alerty i apeluje o ostrożność.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Choć w środę i w czwartek w ciągu dnia będzie bardzo ciepło, rozległy niż Korneliusz znad Wysp Brytyjskich ponownie przyniesie do Polski silny wiatr. Miejscami porywy mogą osiągać prędkość ponad 100 km/h. Tak będzie w górach. W Tatrach prędkość wiatru halnego może dojść do nawet 150 km/h.

W związku z niebezpieczną aurą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla południowej części województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego.

W tych rejonach wiatr będzie wiał z prędkością od 40 km/h do 55 km/h, ale w porywach może osiągać prędkość do nawet 85 km/h.

Pocieszeniem będzie bardzo wysoka - jak na początek marca – temperatura. W czwartek termometry na Dolnym Śląsku wskażą nawet 18 stopni Celsjusza. Temperaturę odczuwalną będzie jednak obniżał silny wiatr. 

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP/TVN Meteo/MK