Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cyklon Bennet odpuszcza, ale nadchodzi niż Korneliusz. Pogoda wciąż niebezpieczna

06.03.2019 16:51
xxx wiadomosci

Ciepło, ale bardzo wietrznie – tak zapowiadają się kolejne godziny. W Tatrach pojawi się halny, ale silne porywy wiatru dokuczą też w innych częściach kraju. IMGW wydał alerty i apeluje o ostrożność.

Cyklon Bennet odpuszcza, ale nadchodzi niż Korneliusz. Pogoda wciąż niebezpieczna fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Choć w środę i w czwartek w ciągu dnia będzie bardzo ciepło, rozległy niż Korneliusz znad Wysp Brytyjskich ponownie przyniesie do Polski silny wiatr. Miejscami porywy mogą osiągać prędkość ponad 100 km/h. Tak będzie w górach. W Tatrach prędkość wiatru halnego może dojść do nawet 150 km/h.

W związku z niebezpieczną aurą Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla południowej części województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego.

W tych rejonach wiatr będzie wiał z prędkością od 40 km/h do 55 km/h, ale w porywach może osiągać prędkość do nawet 85 km/h.

Pocieszeniem będzie bardzo wysoka - jak na początek marca – temperatura. W czwartek termometry na Dolnym Śląsku wskażą nawet 18 stopni Celsjusza. Temperaturę odczuwalną będzie jednak obniżał silny wiatr. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP/TVN Meteo/MK

Oceń