Zamknij

Niebezpieczna noc i poranek. Dokuczy nie tylko wiatr

Redakcja
05.03.2019 22:43
Niebezpieczna noc i poranek. Dokuczy nie tylko wiatr
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Nadchodząca noc i środowy poranek przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a miejscami chwyci mróz. Wiatr zacznie się uspokajać, ale momentami wciąż może być dokuczliwy.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Groźna aura utrzymuje się od poniedziałku. W wielu regionach kraju we znaki wciąż daje się cyklon Bennet. W związku z silnym wiatrem osiągającego w porywach do 110 km/h Państwowa Straż Pożarna interweniowała ponad 1000 razy. 

Zobacz także

Ale w kolejnych godzinach niebezpieczny będzie też lód. W nocy z wtorku na środę i w środowy poranek w wielu regionach temperatura będzie oscylować w granicach zera. Na północy termometry mogą pokazać -2 stopnie. Do tego spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. To oznacza niesprzyjające warunki na drogach, bo opady mogą zamarzać, powodując gołoledź i oblodzenia.

IMGW ostrzega

W związku z możliwymi oblodzeniami dróg Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw. Alerty dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

W województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim ostrzeżenia będą obowiązywać od godziny 1 do godziny 9 w środę, a na Pomorzu od godziny 22 we wtorek do godziny 7 w środę.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/MK