Zamknij

Silne wichury w zachodniopomorskiem. Powaliły drzewa i budynki

Redakcja
04.03.2019 19:34
Silne wichury w zachodniopomorskiem. Powaliły drzewa i budynki
fot. PAP/Marcin Bielecki

Cyklon Bennet sieje spustoszenie w północnej Polsce. Blisko 300 zdarzeń związanych z silnym wiatrem odnotowali strażacy w Zachodniopomorskiem w poniedziałek. W większości były to powalone drzewa. Nikt nie ucierpiał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

281 zdarzeń związanych z silnym wiatrem odnotowano w Zachodniopomorskiem - poinformował w poniedziałek rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP mł. kpt. Tomasz Kubiak. Jak podał, nie było osób poszkodowanych.

Cyklon Bennet w Polsce. Silny wiatr powalił drzewa i budynki 

W Złocieńcu w powiecie drawskim zawaliła się ściana budynku gospodarczego, w Szczecinie przy ulicy Spiskiej zerwany został dach, a w powiecie koszalińskim, w miejscowości Stare Bielice, częściowo zawalił się opuszczony budynek.

Usunięto większość skutków wichury, która przeszła nad Szczecinem przed godziną 14.00. Przejezdna jest też droga S3 - obwodnica Goleniowa w kierunku Szczecina.

Zobacz także

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla województwa zachodniopomorskiego. Nad morzem wiatr może w porywach osiągać prędkość 110 km/h, a w głębi lądu do 85 km/h.

RadioZET/PAP/JZ