Wypadek w Wielkopolsce. Cysterna z gazem przewróciła się na drodze

Redakcja
05.04.2017 15:34
Wypadek w Wielkopolsce. Cysterna z gazem przewróciła się na drodze
fot. Policja

Na drodze krajowej nr 25 w Niedźwiadach w Wielkopolsce przewróciła się cysterna z gazem. Trasa Kalisz - Konin na tym odcinku jest zamknięta. Informację dostaliśmy od słuchacza Radia ZET. 

Do kolizji doszło około godz. 13.00, na wysokości miejscowości Niedźwiady.

Wstępnie wiadomo, że kierowca wyjeżdżał z parkingu, gdy w trakcie skrętu w prawo niefortunnie wjechał na pobocze, a cysterna przewróciła się do rowu. Ze względu na jej zawartość – gaz propan-butan – ruch na drodze krajowej nr 25 został całkowicie wstrzymany. Służby nie dopuszczają osób postronnych zbyt blisko miejsca wypadku.

– Na miejscu pracuje 6 jednostek straży pożarnej. Wygląda na to, że nie doszło do wycieku, ale niewykluczone, że aby postawić cysternę na koła, konieczne będzie przepompowanie jej zawartości – mówi Dariusz Byliński z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Pojazdem miał kierować 60-letni mieszkaniec Ukrainy. Jechał z Gdańska do Pleszewa. Na szczęście nic mu się nie stało. Obecnie na trasie Kalisz – Konin tworzą się uciążliwe korki. Utrudnienia potrwają kilka godzin. Kaliska policja organizuje objazdy.

Na miejscu pracuje też specjalistyczna grupa chemiczna z Ostrowa Wielkopolskiego.

RadioZET.pl/KM