Czabański: poproszę TVP o wyjaśnienia ws. programu Warto rozmawiać o hodowli norek

Redakcja
01.12.2017 12:35
Czabański: poproszę TVP o wyjaśnienia ws. programu Warto rozmawiać o hodowli norek
fot. East News

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański chce od TVP wyjaśnień ws. programu "Warto rozmawiać". Jak ocenił, odcinek nt. nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt został "zmanipulowany" na rzecz hodowców norek. Jan Pospieszalski argumentuje, że zaprosił obie strony sporu.

W czwartkowym programie "Warto rozmawiać" w TVP 1 uczestniczyli m.in. przedstawiciele branży futrzarskiej, obrońcy zwierząt, politycy i publicyści.

Zagłosuj

Jesteś za surowym karaniem przemocy wobec zwierząt?

Liczba głosów:

Późnym wieczorem, po emisji programu Czabański napisał na Twitterze: "Otóż, tak rozmawiać nie warto. Program zmanipulowany przez prowadzącego na rzecz lobbystów hodowców norek. To widać, to czuć". Dodał, że poprosi prezesa TVP Jacka Kurskiego o wyjaśnienia. "Tak nie może wyglądać debata publiczna" - podkreślił.

Jak podała IAR, w wypowiedzi dla Polskiego Radia Czabański ocenił, że w jego opinii tak zmanipulowany program nie powinien mieć miejsca w mediach publicznych. - Ten program był moim zdaniem skandaliczny, dlatego że prowadzący program z powodów bliżej mi nieznanych postanowił prowadzić go na rzecz hodowców norek. To jest pseudodebata - powiedział Czabański. Dodał, że czuje się zawiedziony sposobem prowadzenia programu przez Jana Pospieszalskiego.

Pospieszalski, proszony przez PAP o odniesienie się do tych zarzutów oświadczył w piątek, że jest zaskoczony stanowiskiem Czabańskiego, wyrażonym na Twitterze.

"Zdaję sobie sprawę, że poruszany problem angażuje silnie emocje, tych w studiu nie brakowało. Szanuję więc też uczucia autora, ale istota programu Warto Rozmawiać polega jednak na pokazaniu stanowisk obu stron i swobodnej argumentacji. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby strony sporu mogły się wypowiedzieć. Czy to było widać, można sprawdzić, bo program jest dostępny na VOD. Zachętę do skorzystania z VOD, należy odebrać jako lobbing na rzecz TVP" - napisał w przekazanym PAP oświadczeniu Pospieszalski.

RadioZET.pl/pap/maal