Zamknij

Butelki z piwem na jezdni. Z ciężarówki wypadł źle zabezpieczony ładunek

19.05.2021 18:56
Czarlin
fot. KPP Tczew

Do wysypania się ładunku z ciężarówki doszło w środę w miejscowości Czarlin niedaleko Tczewa (woj. pomorskie). Tym ładunkiem były skrzynki wypełnione butelkami z piwem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, ale kierowca pojazdu został ukarany mandatem. 

W środę rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie (woj. pomorskie) otrzymał zgłoszenie o zagrożeniu i utrudnieniach w ruchu w miejscowości Czarlin na rondzie przy skrzyżowaniu krajowych dróg. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz strażacy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 

Czarlin. Z ciężarówki wysypał się ładunek. Mnóstwo butelek z piwem na jezdni

Okazało się, że z uwagi na nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku, jakim były butelki z piwem, towar przewożony przez kierowcę ciężarówki zsunął się na jezdnię. Mundurowi zabezpieczali teren, a kierowca samochodu został ukarany mandatem karnym za nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku.

Zostaliśmy poproszeni przez policjantów, by pomóc w przywróceniu przejezdności drogi. Doszło do wysypania się ładunku z samochodu ciężarowego - konkretnie mówiąc, pojazd przewoził piwo. Nie wiemy, czy był źle zabezpieczony, czy inny czynnik zdecydował o tym, że 3/4 pojazdu praktycznie rozładowało się na drodze

- powiedział w rozmowie z portalem tczew.naszemiasto.pl mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik prasowy straży pożarnej w Tczewie. Dokładniejsze zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikowano w mediach społecznościowych na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnieszewie:

Na zdjęciach widać ogromne ilości skrzynek oraz butelek, wysypanych na jezdnię i okoliczne trawniki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP Tczew/Facebook/tczew.naszemiasto.pl