Zamknij

Brat chciał zabić brata? "Dusił go, ugodził nożem w okolicę szyi i biodra"

12.10.2021 16:36
czarna dąbrówka
fot. Policja

Czarna Dąbrówka. 40-letni mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego 45-letniego brata. Ofiara miała być duszona i kilkukrotnie ugodzona nożem w szyję i biodro. 45-latek trafił do szpitala. Zatrzymanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czarna Dąbrówka. Kłótnia między braćmi mogła zakończyć się tragicznie. Jak przekazała bytowska policja, 10 października po godz. 20 skierowani na miejsce interwencji funkcjonariusze ustalili, że 40-latek "uderzał po całym ciele swojego brata, dusił go, a następnie kilkukrotnie ugodził go nożem w okolicę szyi oraz biodra".

Ranny 45-latek trafił do szpitala, ale na szczęście żyje. Jego brat uciekł z miejsca zdarzenia. W jego policyjne poszukiwania był zaangażowany m.in. pies tropiący. Mężczyzna został zatrzymany w lesie. W organizmie miał ponad promil alkoholu.

Czarna Dąbrówka. Brat chciał zabić brata? Ugodził go nożem

- Śledczy na miejscu wykonali szczegółowe oględziny, dokumentację zdjęciową oraz przesłuchali osoby - przekazał rzecznik prasowy bytowskiej policji Damian Chamier Gliszczyński.

Podejrzewany o usiłowanie zabójstwa swojego brata jest w policyjnym areszcie. Nie został jeszcze przesłuchany. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/ Dziennik Bałtycki/ Inga Domurat (PAP)