Zamknij

Protesty w całej Polsce przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. W Warszawie 55 tys. osób

Redakcja
23.03.2018 16:23
Protesty w całej Polsce przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. W Warszawie 55 tys. osób
fot. PAP

Wielotysięczny tłum zebrał się pod Sejmem w Warszawie, aby zaprotestować przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Protesty odbywały się w całej Polsce i brali w nich udział także mężczyźni. Według organizatorów było dwa razy więcej osób niż na poprzednim marszu. Stołeczny ratusz podał wieczorem informację, że w protestach udział wzięło 55 tys. osób. Z kolei Wiadomości TVP podały ewidentnie nieprawdziwą informację o zaledwie kilku tysiącach.

Tysiące ludzi zebrało się o godzinie 16 pod Sejmem, by później wspólnie przemaszerować przez warszawskie Śródmieście na ul. Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Około godz. 18:30 organizatorzy podali, że było około dwa razy więcej osób niż podczas  poprzedniego marszu.

Czarny piątek w Warszawie

W poniedziałek 19 marca Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała kontrowersyjny projekt zakazujący przerywania ciąży nawet w przypadku nieuleczalnych wad płodu.

Protest przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego

Tuż po tym, jak projekt „Zatrzymaj aborcję” został zatwierdzony przez Komisję, rozpoczęto przygotowania do protestu. Przeciwnicy nowego prawa zwracają uwagę na fakt, że w myśl nowego prawa kobiety będą zmuszane do rodzenia ciężko, a nawet śmiertelnie chorych dzieci, także w sytuacji, gdy ciąża zagraża zdrowiu i życiu kobiety.

Protesty odbywają się jednocześnie w wielu miastach w Polsce. Tysiące ludzi zebrało się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie i Rzeszowie.

Przeczytaj także:

Zobacz także

RadioZET.pl/strz