Zamknij

Strzelanina podczas interwencji policji. Włamywacz ranił funkcjonariusza w głowę

04.02.2022 09:00

Podczas interwencji policji włamywacz, który próbował okraść jedno z mieszkań na Dolnym Śląsku, postrzelił policjanta. Według służb mężczyzna był agresywny i pobudzony, najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem narkotyków lub dopalaczy. Sprawca został już zatrzymany, a funkcjonariusz trafił do szpitala. 

Strzelanina
fot. Shutterstock/Dolnośląska Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Czerńczycach niedaleko Ząbkowic Śląskich (woj. dolnośląskie). Do jednego z mieszkań dostał się mężczyzna, który planował je okraść. 

Czerńczyce. Włamywacz postrzelił policjanta w trakcie interwencji

Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca jest mocno pobudzony, agresywny i zachowuje się w sposób irracjonalny, a chwilę wcześniej siłowo wyłamał drzwi. Policjanci dotarli na miejsce przed godz. 19.  Gdy weszli do korytarza prowadzącego wprost do lokalu, 31-latek wyciągnął pistolet i postrzelił jednego z funkcjonariuszy w głowę.

Sprawca został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Chwilę później zabezpieczono też pistolet pneumatyczny, którego użył podczas czynnej napaści na funkcjonariusza. Najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem środków odurzających i był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Ranny policjant został przetransportowany do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo, a obrażenia są powierzchowne. Śledczy będą teraz ustalać dokładne okoliczności incydentu. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/GW/Dolnośląska Policja