Zamknij

Ewelina i Jan jechali gasić pożar. Zginęli w tragicznym wypadku w Czernikowie

02.12.2021 12:16
Ewelina i Jan zginęli w Czernikowie
fot. Remiza.pl

29-letnia Ewelina Marchlewska i 62-letni Jan Zdzisław Kwiatkowski zginęli w tragicznym wypadku w Czernikowie. Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym, a mężczyzna pracował w Urzędzie Gminy jako konserwator. Oboje jechali gasić pożar.

W wypadku w Czernikowie (woj. kujawsko-pomorskie) zginęła 29-letnia Ewelina Marchlewska i 62-letni Jan Zdzisław Kwiatkowski. Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym, a mężczyzna pracował w Urzędzie Gminy jako konserwator. Oboje jechali gasić pożar. Ich ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem 5 tys. l marki MAN zderzył się z tirem.

Do wypadku doszło w czwartek 2 grudnia wcześnie rano na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego. Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Dwoje strażaków zginęło na miejscu. Trzy osoby zostały poszkodowane. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ewelina Marchlewska i Jan Kwiatkowski zginęli w wypadku w Czernikowie

- Niestety dwoje naszych kolegów, druhna i druh OSP, w drodze do pożaru ponieśli najwyższą ofiarę, niosąc ratunek innym. Bardzo często zdarza się, że strażacy OSP są zawodowo związani ze służbami. To pasjonaci, ich życiową misją jest pomoc ludziom - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP mł. bryg. Arkadiusz Piętak.

"Ewelina Marchlewska, strażak OSP, ratownik medyczny i pielęgniarka. Oddana służbie i pasji. Zginęła dzisiaj o poranku, jadąc do pożaru. Wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, poniosła największą ofiarę, tracąc życie. Cześć jej pamięci" - napisał portal Remiza.pl.

– Pan Jan przez wiele lat pracował w naszej gminie, ale jego serce zawsze biło dla strażaków – wspomina Tomasz Krasicki, wójt gminy Czernikowo.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla rodzin dwojga strażaków ochotników, którzy zginęli w wypadku. Strony internetowe Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju na znak żałoby przybrały biało-czarną kolorystykę.

RadioZET.pl/ Remiza.pl/ Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz (PAP)

C