Zamknij

Strażacy zginęli w wypadku. "Jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie"

02.12.2021 09:33
strażacy zginęli w wypadku
fot. Jacek Hejnowicz

Tragedia w Czernikowie k. Torunia (woj. kujawsko-pomorskie). Samochód straży pożarnej jadący do pożaru zderzył się z tirem. Nie żyje dwoje strażaków, a trzech jest rannych. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Toruniu i Lipnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Samochód OSP jechał w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Do zderzenia z tirem doszło po godz. 5:00 na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z dk 10. Samochodem OSP jechało pięć osób. Dwie zginęły na miejscu.

- Troje strażaków OSP zostało rannych i zabranych do szpitala. W wypadku zginęła kobieta i mężczyzna, druhowie OSP. Nasza koleżanka i kolega, jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie - powiedział mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

W wypadku zginęło dwoje strażaków. "Zginęli, jadąc ratować życie innym"

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla rodzin dwojga strażaków ochotników, którzy zginęli w wypadku - przekazała PSP.

Po tragicznym wypadku zmieniono kolorystykę oficjalnej strony PSP na czarno-białą. "Dziś ratownicy wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę, tracąc życie!" - podkreślono w informacji o wypadku.

Dk 10 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd w kierunku Torunia przez Wolę, Mazowsze i Dobrzejewice. W kierunku Warszawy w miejscowości Czernikówko trzeba zjechać na pobliską drogę lokalną.

RadioZET.pl/ Remiza.pl/ PSP/ PAP