Zamknij

Szukali go cztery dni. 87-latek utonął w zbiorniku wodnym

02.08.2020 13:41
Częstochowa utonięcie
fot. screen Śląska Policja

Cztery dni szukali strażacy i płetwonurkowie 87-latka, którego ostatni raz widziano w zbiorniku „Michalina”. O zakończeniu tragicznym odkryciem akcji poinformowała Śląska Policja.

Policja i straż pożarna wraz z płetwonurkami odnaleźli ciało 87-latka. Wszystko wskazuje, że senior utonął w lokalnym zbiorniku „Michalina”.

Zaginięcie 87-latka zgłosiła rodzina, zaniepokojona jego nieobecnością. Ustalono, że dzień wcześniej senior wypoczywał nad wodą. Na brzegu znaleziono jego rzeczy.

Utonął w zbiorniku wodnym. Na brzegu zostały ubrania

Zobacz także

Służby rozpoczęły przeczesywanie zbiornika, ale i jego okolic. W sobotę płetwonurkowie ze specjalistycznej jednostki strażackiej w Bytomiu odnaleźli i wyłowili ciało mężczyzny. Okoliczności jego śmierci wyjaśniają teraz policjanci, pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

Służby ostrzegają przed utonięciami - w lipcu tego roku w woj. śląskim utonęło 6 osób, aż o pięć więcej niż przed rokiem. Z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że po za seniorem z Częstochowy wczoraj utonęło w Polsce jeszcze pięć osób.

Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na innych wypoczywających nad wodą - nasza reakcja na zagrożenie może uratować komuś życie - przypominają częstochowscy policjanci.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP