Zamknij

Jasna Góra. 56-latek w damskim ubraniu obnażył się przed Matką Boską

Redakcja
14.08.2018 23:02
Częstochowa. 56-latek obnażył się przed obrazem Matki Boskiej
fot. Gerard/REPORTER/East News

Częstochowscy policjanci ustalają poczytalność 56-latka, który w nocy z poniedziałku na wtorek obnażył się przed obrazem Matki Boskiej na Jasnej Górze. Pielgrzymi wyprowadzili sami mężczyznę z kaplicy. Za obrazę uczuć religijnych może mu grozić do dwóch lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał dziennik "Fakt", służby otrzymały zgłoszenie o nieprzyzwoitym zachowaniu mężczyzny w poniedziałek około godz. 23:15.

- Poinformowano nas, że doszło do gorszących scen. Pielgrzymi wyprowadzili z klasztoru mężczyznę, który chwilę wcześniej obnażył się przez obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej – relacjonowała podkom. Marta Ladowska, rzecznik policji w Częstochowie, cytowana przez gazetę.

Zobacz także

Świadkowie przekazywali, że do kaplicy z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej wszedł mężczyzna z damskimi ubraniami na sobie. Miał przepychać się przez tłum pielgrzymów, dojść do ołtarza i dam zacząć zdejmować z siebie ubrania, aż w końcu stanął nagi.

Wierni szybko zareagowali na obsceniczne zachowanie 56-latka i sami wyprowadzili go z kaplicy.

Zobacz także

Jak podała "Gazeta Wyborcza" policjanci przekazali ekshibicjonistę pod opiekę lekarzy. Teraz śledczy skupiają się na sprawdzeniu, czy w chwili popełnienia swojego czynu sprawca był poczytalny. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał stałego miejsca zameldowania.

Miejscowa policja bada sprawę pod kątem naruszenia art. 196 Kodeksu karnego na temat obrazy uczuć religijnych. Za te zarzuty grozi grzywna lub ograniczenie i pozbawienie wolności do dwóch lat.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt/Gazeta Wyborcza/PTD