Zamknij

Atak na Jasnej Górze. 51-latek bez maski pobił strażnika. Zgłosił się na policję

28.04.2021 12:50

Częstochowscy policjanci ustalali tożsamość mężczyzny, który miesiąc temu na Jasnej Górze pobił strażnika klasztoru. Przyczyną agresji było zwrócenie mu uwagi, że nie ma maseczki. Policja opublikowała film i zdjęcia, na których zarejestrowano zajście, prosząc o pomoc w identyfikacji napastnika. W środę 28 kwietnia mężczyzna sam zgłosił się na policję. 

Częstochowa
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Częstochowa - to właśnie tam, na terenie klasztoru na Jasnej Górze, 19 marca doszło do zdarzenia, w którego sprawie postępowanie prowadzi Komisariat I Policji w Częstochowie. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna w wieku około 45 lat na terenie Jasnej Góry nie realizował obowiązku zakrywania nosa i ust" - opisuje częstochowska komenda.

Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie, szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię   KMP Częstochowa

Wedle policyjnego rysopisu poszukiwany ma ok. 45 lat, ok. 190 cm wzrostu. W dniu incydentu ubrany był w niebieskie spodnie dżinsowe i czarną kurtkę. Miał założony plecak.

Na zdjęciach i filmiku widać, jak pracownicy Straży Jasnogórskiej proszą o opuszczenie Kaplicy Matki Bożej mężczyznę, który nie ma założonej maseczki. Ten wychodzi z ławki, przyklęka, wykonuje znak krzyża i opuszcza świątynię w asyście strażników.

Na nagraniu z innej kamery, zainstalowanej na zewnątrz kaplicy, widać jak mężczyzna rzuca się na strażnika, a zaatakowany pada na ziemię. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, telefon 47 85 811 51 lub 997.

AKTUALIZACJA:

Jak poinformowała w środę  28 kwietnia Komenda Miejska Policji w Częstochowie, 51-letni mieszkaniec Gliwic - podejrzewany o ten czyn - sam zgłosił się na policję. 

RadioZET.pl/PAP/KMP Częstochowa