Zamknij

Pijana rzuciła się na ratownika medycznego. Zaczęła go kopać

Redakcja
13.07.2018 11:00
Ratownicy
fot. PAP

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego usłyszała 33-letnia kobieta, która będąc pijana, rzuciła się na udzielającego jej pomocy ratownika medycznego. Kopnęła go i szarpała. Za taki czyn może grozić do trzech lat więzienia.

Jak wynika z piątkowej informacji częstochowskiej policji, kilka dni wcześniej oficer dyżurny z tamtejszego trzeciego komisariatu otrzymał zgłoszenie o osobie leżącej przy jednej z głównych ulic miasta – alei Armii Krajowej. Na miejsce oprócz policji przyjechał też zespół ratownictwa medycznego.

Była pod wpływem alkoholu

– Jak się okazało, kobieta, która leżała na ziemi, była pijana i agresywna. W pewnym momencie zaczęła szarpać udzielającego jej pomocy medycznej ratownika i kopnęła go w klatkę piersiową. Nie pomogły słowne polecania zachowania się zgodnego z prawem. Stróże prawa szybko obezwładnili 33-latkę – zrelacjonowali policjanci.

Zobacz także

Po przebadaniu okazało się, że kobieta miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował też wobec niej policyjny dozór.

Sprawa trafi do sądu

Sprawa trafi teraz do sądu. Zgodnie z art. 222 Kodeksu karnego, kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.

Służby ratownicze akcentują, że ratownicy medyczni i lekarze w trakcie pracy są funkcjonariuszami publicznymi i ataki na nich powinny być surowo karane. Wskazują, że ratownicy muszą czuć się bezpiecznie, jeżeli mają skutecznie pomagać poszkodowanym.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP