Zamknij

Dwuletni chłopiec wypadł z trzeciego piętra. Opiekun z zarzutami

22.08.2019 17:17
Dwuletni chłopiec wypadł z trzeciego piętra. Opiekun z zarzutami
fot. Shutterstock

Po wypadnięciu dwuletniego chłopca z okna na trzecim piętrze bloku w Częstochowie, zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu usłyszał opiekujący się nim wówczas 36-latek - partner matki dziecka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podejrzany po przesłuchaniu został zwolniony. Pozostanie pod dozorem policji – powiedziała w czwartek PAP asp. szt. Marta Kaczyńska z częstochowskiej komendy.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do trzech lat więzienia. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, sąd może go skazać maksymalnie na pięć lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Do wypadku doszło we wtorek po południu. Dziecko wypadło z okna na trzecim piętrze, gdy opiekował się nim 36-letni partner matki. Mężczyzna zasnął, a chłopiec wszedł najpierw na wersalkę a stamtąd na parapet. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, okazało się, że opiekun ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. W czasie wypadku matki nie było w mieszkaniu.

Zobacz także

Dziecko trafiło do szpitala, w którym pozostanie jeszcze prawdopodobnie przez kilka dni. Nie odniosło poważniejszych obrażeń prawdopodobnie dlatego, że upadło na trawnik, który zamortyzował uderzenie.

RadioZET.pl/PAP