Zamknij

Dwuletnia dziewczynka w oknie życia. Zostawiono przy niej list

17.08.2021 10:41
Okno życia
fot. GERARD/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Dwuletnia dziewczynka została znaleziona w oknie życia w Częstochowie (woj. śląskie). Jej stan jest dobry. To szóste dziecko znalezione w oknie założonym przez siostry służebniczki. 

Okno życia imienia bł. Edmunda Bojanowskiego działa w Częstochowie przy ul. Św. Kazimierza od 2008 roku. Od tego czasu znaleziono w nim sześcioro dzieci. 

Ostatnie zostało zostawione w poniedziałek ok. 21:00. Stan dwuletniej dziewczynki jest dobry. Przy dziecku zostawiono list z imieniem - podał serwis Polsatnews.pl, powołując się na agencję KAI.

Dziecko zostawione w oknie życia

Okno życia w Częstochowie powstało z inicjatywy miejscowego oddziału  Caritas i Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny (służebniczek starowiejskich). Daje ono możliwość zostawienia dziecka, którego matka nie chce lub nie ma możliwości wychować. Z okna życia trafia ono do szpitala, a następnie do nowej rodziny.

To nie pierwszy raz, kiedy w oknie życie zostaje zostawione kilkuletnie dziecko. Jak podał "Dziennik Zachodni", pod koniec 2019 r. 26-letni mężczyzna zabrał 3-letnią córkę na świąteczny spacer, a następnie zostawił ją w oknie życia w Katowicach. Po ustaleniu jej tożsamości policjanci poinformowali matkę dziecka, która odebrała dziewczynkę. 

RadioZET.pl/KAI/Polsatnews.pl