Zamknij

Miał zgwałcić lokatorkę swojego mieszkania. Bo nie miała pieniędzy na czynsz

17.06.2020 12:38
Częstochowa
fot. slaska.policja.gov.pl

Na trzy miesiące trafił do aresztu 67-letni mężczyzna, który dopuścił się gwałtu na kobiecie wynajmującej od niego mieszkanie w Częstochowie. Po tym jak 45-latka nie miała pieniędzy, by zapłacić za najem lokalu, mężczyzna siłą zmusił ją do obcowania płciowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek 9 czerwca. Funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Częstochowie zatrzymali 67-letniego mieszkańca miasta, który wynajmował mieszkanie 45-letniej kobiecie.

Rzeczonego dnia mężczyzna przyszedł do wynajmowanego przez nią lokalu celem rozliczenia opłat. Gdy dowiedział się, że wynajmująca nie ma pieniędzy, przemocą zmusił ją do obcowania płciowego.

Częstochowa. Miał zgwałcić lokatorkę, bo nie miała pieniędzy na czynsz

Kobieta zamieszkiwała lokal z partnerem, którego w momencie zajścia nie było w mieszkaniu. Gdy wrócił, pomógł kobiecie, zabierając ją na posterunek, by mogła tam zgłosić przestępstwo. 

Zobacz także

67-latek nie widział w swoim zachowaniu nic złego. Innego zdania byli śledczy i sąd, który zdecydował, że najbliższe trzt miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronika Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl/Gazeta.pl