Gwałciciel na wolności. Policja publikuje wizerunek i prosi o pomoc [WIDEO]

Redakcja
07.03.2018 17:41
Gwałciciel na wolności. Policja publikuje wizerunek i prosi o pomoc [WIDEO]
fot. Śląska policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie poszukują sprawcy usiłowania gwałtu, do którego doszło pod koniec października ubiegłego roku. Mężczyzna miał zaatakować, przewrócić na ziemię i podduszać przypadkowo napotkaną kobietę.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Z dotychczasowych ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego wynika, że do ataku na młodą kobietę doszło 25 października 2017 roku, około godziny 23.20. Pokrzywdzona opuściła jeden z lokali przy alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, następnie szła koło kościoła św. Jakuba, aż do alei Jana Pawła II. 

Kobieta została zaatakowana na wysokości kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nieznajomy mężczyzna zaciągnął ją w krzaki, przewrócił na ziemię, usiłował zgwałcić i podduszał, aby nie krzyczała. Przejeżdżający nieopodal rowerzysta najprawdopodobniej spłoszył sprawcę. Kobieta zdołała krzyknąć i uwolnić się od napastnika.

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia lub osoby mogące rozpoznać widocznego na nagraniu i zdjęciach mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zgwałcenia, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Częstochowie tel. (34) 369 1280/ 1255 lub z najbliższą jednostką policji - telefony 997, 112.

RadioZET.pl/DG